ÚČINKY MASÁŽE 

 

                                                          

  •  Masáž bábätku pomáha napĺňať takmer všetky potreby v jednom momente.
   Akýkoľvek dotyk v dobrej vôli je zázrak samotný a má nesmiernu moc, ktorú si často ani neuvedomujeme. Pri masáži je však o to účinnejší a mocnejší, že je uvedomelý a cielený, so 100% zameranou pozornosťou.

    

   Masáž podporuje

 • ♥CITOVÚ VÄZBU

 • ♥IMUNITNÝ SYSTÉM

 • ♥LAKTÁCIU A DOJČENIE 

 •  ♥ TRÁVENIE A PRIBERANIE NA VÁHE

 • ♥KVALITU SPÁNKU A UVOĽNENIE STRESU

 •  ♥VÝVIN MOZGU A DOZRIEVANIE NERVOVEJ SÚSTAVY

 • ♥UVOĽNENIE TELÍČKA A NAVODENIE POCITOV ŠŤASTIA

 • ♥ZMIERŇOVANIE POPÔRODNEJ DEPRESIE A REGENERÁCIU PO PÔRODE

   

 • Nech sa každý, kto chodí na masáž alebo ju aspoň raz zažil, spýta seba, prečo je to tak veľmi dobré. A predstavte si, že sa vás dotýka človek, ktorého vnímate, ako cely svoj svet, ktorý vždy vie, čo potrebujete a vždy vám je naporúdzi, aby vám pomohol, uľavil vám alebo vás potešil… a keď k tomu pripojíte len bežne známe zdravotné prínosy masáže, je jasné, že masáž bábätku pomáha napĺňať takmer všetky potreby v jednom momente.
  Akýkoľvek dotyk v dobrej vôli je zázrak samotný a má nesmiernu moc, ktorú si často ani neuvedomujeme. Pri masáži je však o to účinnejší a mocnejší, že je uvedomelý a cielený, so 100% zameranou pozornosťou. O zdravotných prínosoch masáží je k dispozícií veľa dostupných informácií, preto vám predstavím masáž bábätiek z iného uhlu pohľadu.Masáž bábätka je pre rodiča a dieťa čas, kedy sú obaja 100% prítomní a zameraní jeden na druhého, kedy komunikácia medzi nimi nadobúda nový rozmer a vytvára sa priestor pre mimoslovné, silno zmyslové vnímanie, ktoré skutočne zázračným spôsobom prehlbuje puto, upevňuje väzbu a rozvíja vzájomný vzťah. V priebehu kurzu masáži sa postupne učíme rozpoznávať širokú škálu signálov dieťatka a reagovať na ne. Dieťaťu prejavujeme rešpekt už od prvých okamihov, kedy ono vníma,že to ako sa prejavuje, čo si praje a čo nie, je pre nás dôležité a že ho tým pádom akceptujeme také, aké je v momentálnom rozpoložení. Zrkadlíme jeho emócie a úsmev vraciame úsmevom a je to obojsmerné. Učíme sa zvládať svoje emócie, keď dieťa plače, počúvať jeho plač, bez toho, aby sme ho nutne museli tíšiť. Jednoducho dávame dieťaťu priestor, prejaviť sa v plnosti a bez hodnotenia. Tým sa prehlbuje vzájomná dôvera. Masáž od útleho veku – pokiaľ pretrvá roky skutočne má vplyv na utváranie a kvalitu rodinných vzťahov aj v náročnejších obdobiach (puberta, strata člena rodiny, rozvod rodičov a traumy s odlúčenia, či vážne alebo menej vážne choroby) Začať s masážou bábätka môžete už v pôrodnici a masírovať svoje dieťa môžete celý život, pokiaľ si to bude priať.Masáž celého telíčka pozostáva z prvkov švédskej a indickej masáže, jogy a reflexnej terapie. Veľmi dobre masáž pomáha pri dojčenských kolikách, nadmernej plynatosti, pri zvýšenom, či zníženom svalovom tonuse. Cacvičíme si koordinačné cviky na podporu pohybového vývinu.V rámci kurzu učíme hmaty a ťahy, ktoré pomáhajú pri uvoľnení nosných a prínosných dutín, pomáhajú pri odhlienení z priedušiek a pod. Jednoduchú sústavu hmatov, ktoré sa počas kurzu naučíte, pomôžu vášmu bábätku pri mnohých iných neduhoch, ktoré môžu byť dôsledkom pre, peri alebo postnatálneho pôsobenia, či genetiky alebo každodenných vplyvov vnútorného či vonkajšieho prostredia.Na stretnutiach sa okrem hmatov naučíte, ako lepšie porozumieť plaču, signálom dieťatka a ako s ním komunikovať, aby sa cítilo sebaisto a bezpečne. Aby ste mohli s masážou pokračovať aj v staršom veku, naučíte sa aj rôzne adaptačné techniky. Začať s masážou bábätka môžete už v pôrodnici a masírovať svoje dieťa môžete celý život, pokiaľ si to bude priať.Akýkoľvek dotyk v dobrej vôle je zázrak samotný a má nesmiernu moc