Ako prebieha kurz

POZVÁNKA NA KURZ MASÁŹ DOJČIAT

Mamčky, prídite medzi nás, naučiť sa čaro masáže.

 • Kurz pozostáva z piatich stretnutí , jedno stretnutie do týždňa.

Kurz prebieha len v malej skupine detí. Je potrebné vopred si zarezervovať miesto . Kurz je možné, ak chcete,absolvovať, aj v domácom prostredí.
.Naučíte sa masáž celého telíčka, ktorá pozostáva z prvkov švédskej a indickej masáže, jogy a reflexnej terapie, masáž bruška pre bábätká s boľavým bruškom a koordinačné cviky na podporu pohybového vývinu.

 • Na stretnutiach sa okrem hmatov naučíte, ako lepšie porozumieť plaču, signálom dieťatka a ako s ním komunikovať, aby sa cítilo sebaisto a bezpečne. Aby ste mohli s masážou pokračovať aj v staršom veku, naučíte sa aj rôzne adaptačné techniky.
  Sociálny kontakt napomáha mamičkám v zdielaní svojich pocitov pri mamičkovských radostiach a starostiach.
 • Na hodine sa vždy všetko opakuje, doma máte za úlohu každý deň masírovať, aby ste získali rutinu a istotu. Povieme si o olejoch, neverbálnej komunikácii ako vypočuť a porozumieť bábätku aj bez slov, ako spracovať plač, povieme si o oxitocíne,  rozmaznávaní, kojení, nosení, látkovaní a veľa iného…samozrejme máme priestor aj na diskusiu a tému môžete  určiť…
 • Treba si priniesť niečo nepremokavé pod drobca v prípade havárie keď ho rozbalíte, nejakú plienočku, hračku čo má rád pre zaujatie pozornosti. Podlaha kde budeme masírovať, býva koberec, parkety, karimatky, ale prineste si aj svoju dečku pod drobca,  aj na prikrytie časti telíčka čo sa nebude masírovať, ponožky,
 • V miestnosti sa kúri. teplota je prijateľná, sú aj ohrievače.
 • Nemusíte sa báť, ak niekedy neprídete na  hodinu a stratíte ju. Je v mojom záujme, aby ste sa všetko naučili. Počíta sa s každou častou, ktorú  zameškáte, aby bola riadne prebratá. Či už počas kurzu, alebo po kurze u mňa, alebo u vás, ak sa nestihne kurz v riadnom termíne dokočiť. Garantujem 100% prebratie obsahu kurzu, ak je záujem.
 • . Na každej hodine sa snažím, aby atmosféra bola uvoľnená a hlavne hodinu vedú deti, majú právo plakať, papať, kakať, spať. Máme k dispozícií bábiky, s ktorými sa dá pokračovať, ak bábätko práve nemá náladu spolupracovať. Povieme si, kedy je aj správny čas na masáž, aby ste si ju doma užili vzájomne.
 • Vstup je s kočíkom bezbariérový.
 • V cene kurzu je možnosť účasti aj partnera